szukaj
A A A K
SmodBIP

Dotychczasowa działalność

Spółka została zarejestrowana przez Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego w Toruniu w grudniu 2000 roku. Od 1 stycznia 2001 przejęła obowiązki Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Brodnicy w zakresie zarządzania komunalnym zasobem mieszkaniowym.

Działalność‡ Spółki obejmuje cztery obszary:

  1. zarządzanie komunalnym zasobem mieszkaniowym Gminy Miasta Brodnicy na podstawie umowy o administrowanie, dzięki temu Spółka ma zapewnione stałe źródło dochodu zapewniające jej stabilność i płynność finansową;
  2. zarządzanie własnym zasobem mieszkaniowym, który stanowią budynki przekazane przez Miasto Spółce na własność jak również budynki wybudowane z udziałem środków pochodzących z Banku Gospodarstwa Krajowego ( kredyt z KFM );
  3. zarządzanie częściami wspólnymi nieruchomości w ramach wspólnot mieszkaniowych;
  4. działalność inwestycyjna szczególnie w budownictwie czynszowym finansowanym z udziałem środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.


Z innych rodzajów działalności Spółka planuje pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla inwestycji Gminy Miasta Brodnicy w budownictwie mieszkaniowym (lokale komunalne i socjalne).

Pierwszoplanowym działaniem jakie postawiono przed TBS-em jako Spółką z o.o. była realizacja inwestycji budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego z 45 mieszkaniami przeznaczonymi na wynajem, w Brodnicy przy ul. Łyskowskiego 4. Inwestycję zrealizowano z udziałem kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego pochodzącego z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego.

Również ze środków KFM zrealizowano budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Nowa Kolonia 10 i Kościelna 11 w Brodnicy.

W budynku Kościelna 11 znajduje się siedziba Brodnickiego TBS Sp. z o.o.Opublikował: Tomasz Grobelniak
Publikacja dnia: 10.05.2016
Podpisał: Tomasz Grobelniak
Dokument z dnia: 10.05.2016
Dokument oglądany razy: 3 525